רכיבת אופניים בהולנד – 5 מסלולים מומלצים

רכיבת אופניים בהולנד - 5 מסלולים מומלצים

 

רכיבת אופניים בהולנד – 5 מסלולים מומלצים

הולנד נחשבת למדינה המזוהה ביותר עם רכיבת האופניים באירופה ולא בכדי, נופיה הפסטורליים, המשופעים ברשת שבילי האופניים הנרחבת ביותר בעולם (תוצר של מדיניות ממשלתית שעודדה תרבות רכיבה כחלק מיעילות וסביבתיות), הפכו את הולנד בין היתר גם לגן עדן לרוכבי אופניים.

רכיבת אופניים בהולנד ששטחה שרובו מישורי למעט מספר "גבעות", לא יספק את תאוותם של רוכבים מנוסים ובוודאי לא מקצועיים שליבם אחר אתגרי רכיבה מתפתלים בסיבובים הרריים, אבל בהחלט ייהנו בעיקר מרכיבת אופני כביש במסלולי אופניים הממשיכים מהולנד גם למדינות הגבול השכנות.

 

רכיבת אופניים בהולנד - 5 מסלולים מומלצים
רכיבת אופניים בהולנד – 5 מסלולים מומלצים


לאלו מביננו שעיקר החוויה הוא אמסטרדם וכל מה שיש לאמסטרדם להציע, לא היינו ממליצים לוותר עדיין על השכרת אופניים באמסטרדם וליהנות מחוויה הולנדית טיפוסית.

אם זאת אל תוותרו על יציאה מחוץ לגבולות אמסטרדם ואפילו לכמה שעות, אל אזורי הכפרים ואטרקציות הרכיבה הנהדרות שלמדינה הקסומה הזו להציע.

 

  • פארק דה הוחה פלואה  – כששתי אהבות נפגשות  

 


פארק דה הוחה פלואה (De Hoge Veluwe) המצוי בליבה של הולנד, מולדתו של ואן גוך, משלב בתוכו שתי אהבות גדולות, בהם הולנד מאופיינת במיוחד: אופניים ואמנות.

בפארק לאומי זה, הנחשב הגדול ביותר בהולנד, תמצאו נופים שונים ומשונים , כיערות ודיונות, ואפילו נופי ביצות שתוכננו בקפידה, לרבות 42 קילומטרים של שבילי אופניים מושקעים ומשולטים בקפידה רבה.

וכן מציג כ 270 מעבודותיו של ואן גוך, המראות את התפתחותו האומנותית  וסגנונו הייחודי של האמן המזוהה ביותר עם הולנד.

בכל אחת מהכניסות לפארק  הנמתח עד לכפרים הסמוכים, כאוטרלו (Otterlo) , ו הואנדרלו (Hoenderloo) –  ניתן למצוא חניונים עם למעלה מ 1,600 זוגות אופניים העומדים לרשות המבקרים, וכל זאת ללא תשלום!!!…גן עדן להשכרת אופניים ולמסלולי רכיבת אופניים בהולנד, כבר אמרנו?

 

  • דקות מאמסטרדם – רכיבת אופניים קסומה בווטרלנד

 


צפונית לאמסטרדם שוכן הווטרלנד, אזור פסטורלי להפליא מלא בתעלות מים העוברים בין שדות וכפרים ציוריים.

המסלול מתחיל בקרבת התחנה המרכזית של אמסטרדם המפורסם בחנויות רבות להשכרת אופניים בהולנד, אשר חלקן מציעות גם מפה לאזור הווטרלנד עם השכרת אופניים.

שוכרים אופניים ועולים על אחת המעבורות הקטנות שמאחורי התחנה המרכזית, החוצות את התעלה כשירות לציבור ובחינם לכיוון Buiksloterweg לאחר מספר דקות נרד מהמעבורת ונרכב בשביל אופניים לכיוון Schellingwoude , לכו בעקבות השילוט, אפשר לסמוך על ההולנדים בשילוט.

הנוף העירוני ושאון העיר ידעך ויתחלף במהרה בנופים קלאסיים הולנדיים טיפוסיים של כרי מרעה עמוס פרות הולנדיות המדגמנות שלוות חיים, לצד משפחות ברווזים המשייטים בתעלות המים הרבות, בתים כפריים וחוות חקלאיות ששימרו את תרבותם ההיסטורית, הצועקות פולקלור ומודרנה, מייצרים נופך מהנה ציורי ושליו במיוחד.

מומלץ לצאת לרכיבה במסלול היקפי של כ 27 קילומטרים, בדרך העוברת בין הכפרים זונדרדרופ (Zunderdorp),  רנסדורפ (Ransdorp) ודורגרדם (Durgerdam) עד שנמצא את עצמנו שוב בנקודת ההתחלה ממנה יצאנו.

 

  • האי טסל –  בין ים, צמר כבשים וגבינה

 


האי טסל (Texel) שבצפון הולנד, הוא אי יפהפה השוכן לחופיו של הים הצפוני, ומציע חופי רחצה עשויים חול לבן, יערות נהדרים ושדות טוליפים הנפרשים עד האופק בצבעים מרהיבים.

האי מציע את הטובים ש מסלולי רכיבת אופניים בהולנד דרך כפרים נהדרים, משופעים במגוון מיני ציפורים שעשו שם בית, בחוויית נופים שנשלפו מאגדות עמים אירופאיות.

האי מציע כמעל ל130 קילומטרים של שבילי אופניים, המאפשרים טיולי רכיבה מעגליים ומשתלבים, ההופכים אותו לאידאלי לכל רוכב.  

המסלול הפופולארי ביותר, שנבחר לאחד מתוך 5 מסלולי רכיבת אופניים מומלצים בהולנד, על פי לשכת התיירות של טסל, הוא מסלול הכבשים המציע מעל ל33 קילומטרים נוחים ומשולטים, העוברים בינות כרי מרעה ירוקים ומרנינים, בית לאלפי כבשים מסמלי האי.
לאי מגיעים מדן הלדר על ידי מעבורת היוצאת מדן הלדר כאשר לדן הלדר  מגיעים ישירות ברכבת מאמסטרדם בנסיעה הנמשכת קצת מעל לשעה ורבע.

אמרת מסלולי אופניים בהולנד, אמרת טסל.

 

  • מעיר הנמל הארלם לעיר התרבות והפרחים ליידן (כ37 ק"מ)

 

המסלול מתחיל בהארלם, מקום מושבו של מוזיאון פרנס האלס (Frans Hals) המציג תצוגת קבע של ציירים הולנדים בני תור הזהב באומנות ההולנדית, ומסתיים בליידן, עיר התרבות והמדע המפורסמת.

ליידן מפורסמת גם כמקום מושבה של האוניברסיטה הוותיקה בהולנד, על גניה הבוטניים, המשמשים כאתר עלייה לרגל לאוהבי הפרחים מכל העולם.

טיול הרכיבה בין הארלם לליידן, מבטיח מסלול  צבעוני ופרחוני במיוחד, מאחר ועובר בשדות פרחים מרהיבים מהמפורסמים שבכל הולנד הידועה בפרחיה.

רכיבת האופניים הינה קלה ונוחה ורצוי לשלבה עם אתנחתות אירועי התרבות הרבים המתקיימים בעיר, אשר במרכזה תעלות, תחנות רוח, מוזיאונים וגנים בוטניים, המתועדים עם ראשית ההיסטוריה המודרנית של הולנד.

למי שמבקש ליהנות מהפריחה בשיאה, נמליץ לצאת לטיול בסביבות אמצע מאי, עת עונת פריחת הצבעונים, הכרכומים, הנרקיסים והיקינתונים, פורחים במלוא עוזם ומשנים את הנוף החד גוני למרבד צבעים משגע.

 

  • מעיר התרבות ליידן לעיר הגבינות גאודה (כ-45 ק"מ)

    עוד מאותו הטוב, מהעיר ליידן מלאת החיים והתרבות, מסלולי רכיבת האופניים  יחלפו על נוף הולנדי פסטורלי וכפרי טיפוסי.

 

האזור משופע כולו באגמי ההופכים למראות ענק המשקפים עננים ושמש בלב גבעות אחו מריקות, לצד טחנות קמח ישנות בתעלות מים סימטריות, העוברים בגבולות השדות הירוקים.

המסלול מסתיים בעיירה גאודה המפורסמת ביותר בזכות תוצרתה המפורסמת ביותר, הלוא היא גבינת הגאודה. כמו כן, העיירה מפורסמת בייצור סירופ מייפל ותעשיית נרות.

העיר מאופיינת באדריכלות מגוונת, מבנייה גותית מהמאה ה14 ועד לבנייה הולנדית מודרנית טיפוסית.

בקיץ, תכננו את הטיול כך שתגיעו לעיר בימים בהם מתקיים שוק הגבינות המסורתי, אין ספק, שרכיבת אופניים, זה לא רק מסלולי רכיבת אופניים מומלצים בהולנד, אשר הולנד מפורסמת בהם, אלא כל מה שיש להולנד להציע שמקיף אותם.

קבל הצעה משתלם

כתבות אחרונות

עקבו אחרינו בפייסבוק