רכיבת אופניים בתל אביב – 3 מסלולים מומלצים

רכיבת אופניים בתל אביב - 3 מסלולים מומלצים

רכיבת אופניים בתל אביב – 3 מסלולים מומלצים

תל אביב – יפו, נחשבת כבר שנים רבות לעיר אופניים מעודפת, גם על תושביה. בין אם מדובר באופניים ממונעים, אופני ספורט או רכיבה, האופניים ומסלולי רכיבת אופניים מזוהים עם תל אביב בקשר גורדי כמעט.

בירת התרבות והנופש של ישראל מספקת יעדים מושלמים לטיולי רכיבת אופניים, כפועל יוצא הושקעו כספים רבים במאות ק"מ של מסלולי רכיבת אופניים בתל אביב – יפו, כפעילות רכיבה עצמאית, כחלק מזוג או לטובת לכל המשפחה.

 

רכיבת אופניים בתל אביב - 3 מסלולים מומלצים
רכיבת אופניים בתל אביב – 3 מסלולים מומלצים

חורף קיץ וסתיו, לעיר הבירה התרבותית של ישראל, יש לא מעט להראות ובאופן עוד הרבה יותר מיוחד ומקורי כאשר מפדלים במהירות דרך הנוף האנושי החולף.

להלן סקירה קצרצרה על 3 מסלולי אופניים מומלצים בתל אביב, שכדאי לכם להכיר:

המסלול של זורבה – לאורך היםמטיילת  תל אביב לאורך הים ועד לנמל הדייגים של יפו חוזר דרך שוק הפשפשים ומסתיים בשוק היווני בואך לכיכר השעון.

מדובר במסלול רכיבת אופניים מתל אביב ועד ליפו וככזה, הינו  קל ללא עליות ממשיות.

מאחר ומדובר באחד מהאזורים העמוסים ביותר בישראל כמעט בכל עונה, מומלץ לעשותו מוקדם בבוקר ככל שמדובר בקבוצה.

לאורכה של הטיילת יש נתיב לרוכבים, המתמזג עם נתיב הולכי הרגל, הדיווש קל ונמשך עד  לסמטאות יפו הציוריות.

הזמנים המועדפים מבחינת חווית הנוף יהיו כמובן בשעות דמדומים, לקראת זריחה ושקיעה.

תוואי מסלול רכיבת האופניים מתחיל מאזור שפך הירקון, לכיוון דרום כל הדרך על מרחב הרכיבה על טיילת תל־ אביב עד יפו.

למעשה רק קילומטרים ספורים מפרידים בין הנמל העברי הראשון לנמל העתיק בארץ, אבל אין-סוף היסטוריה ונקודות תצפית ורחצה.

בימות האביב והקיץ, מומלץ להצטייד בבגדי-ים ולעצור לטבילה.

באזור המלונות אפשר לפגוש המון תיירים מבולבלים החוצים את מסלול רכיבת האופניים למראה הים ורצועת החוף של תל אביב הנהדרת ועוד יותר למראה רוכבי האופניים התל אביביים המהירים, לכן רצוי לשים לב ולהאט בנקודות חציית הכביש שבין המלונות לטיילת החוף בכדי להימנע מתאונות לא רצויות.

אורך המסלול בסה"כ חמישה קילומטרים הלוך וחמישה קילומטרים חזור, אבל כמובן שלמיטבי הדרך ניתן יהיה להמשיך בטיילת החדשה על גבעותיי המוריקות ונמלה המרשים כמעט עד בת ים, ליהנות מאוויר הים הצלול ומגלי הים הפתוח ביום נהדר של כי אמתי שמרחיב את הלב והסרעפת.

המסלול משופע בנקודות ציון מעניינות לאורך טיילת תל אביב, מפגש עם הסוהו הישראלי שהיה פעם "שוק הפשפשים", וכן בכנסיות, מסגדים ואתרי עתיקות מרהיבים שהם כחלק מנופה של יפו.

 

מנמל עד נמל – במסלול ההיסטוריה

מדובר בדווש מהנה החוצה לא רק את מרחביה ונופיה היפים של העיר אלא גם את היסטוריה המרשימה שלה דרך אתריה המעניינים ונחשב לאחד מהפופולאריים שב מסלולי רכיבת אופניים בתל אביב.

מסלול רכיבת האופניים  מתחיל בצפון העיר בשפך הירקון, באזור מגרשי החניה וממשיך דרומה לאורך טיילת תל אביב עד לסופו של גן צ'ארלס קלור.

ליד בית גדי/מוזיאון האצ"ל, חוצים שמאלה את הכביש לכיוון מזרח אל אזור תחנת הרכבת הישנה של יפו (מנשיה לשעבר למי שמכיר וזוכר). 

לאחר סיור קצר במקום, ממשיכים אל שכונת נווה צדק (רח' שבזי) ומשם להישג האדריכלי המרהיב, ששם את תל אביב על המפה בשנות ה80, כעיר עם ה"מגדל הגבוה במזרח התיכון", הלא הוא מגדל שלום, משם מטפסים בדווש קל לתחילת שדרות רוטשילד וממשיכים לאורכן, ברכיבה על נתיב אופניים מיוחד מצד ימין, וזאת עד לכיכר התזמורת המחודשת. משם, בגינת יעקב הממוקמת בין רחבת "הבימה" ו"היכל התרבות", נמשיך ברכיבה לאורך מורד שדרות ח"ן כל הדרך לכיכר רבין, לשמוח שוב שמכבי זכתה באליפות, שזכינו שוב באירוויזיון ואולי גם להיזכר ברגעים גם קצת פחות נעימים, בהיסטוריה הדמוקרטית הקצרה שלנו.

מכיכר רבין, מכאן נפנה מערבה אל שדרות בן גוריון, כאשר מצדם המערבי כיכר אתרים שמעל טיילת הים ובריכת גורדון. 
מכאן נפנה ימינה במעבר הגשר אל הגינה הצפונית אשר צמודה לבית הקברות המוסלמי הישן המפורסם. בצמוד לחזיתו המערבית של מלון הילטון, נטפס לגן העצמאות.

ממרומי נוף הגן, בצמוד לאנדרטת השחף שבור הכנף לזכרם של סוקניק ושפרינצק, טייסי מלחמת העצמאות אשר מטוסם הופל לים, מומלץ לערוך תצפית ותמונה אחרונה לנופה של יפו.

משם נמשיך ונדווש במורד שביל האופניים התל אביבי המומלץ  חזרה צפונה, לנמל תל-אביב למקום תחילת המסלול.

 

מים אל נחל – ממורדות שפך הירקון מערבה לפארק הירקון

 

פארק הירקון הינו ללא ספק הסנטרל פארק הישראלי, כפארק המגוון והגדול ביותר במדינת ישראל המשתרע על לא פחות  3,500 דונם ומתפקד כריאה הירוקה של אזור רצועת החוף המרכזית בישראל צפופת האוכלוסין.

הפארק מציע הצצות לטבע קסום, בין פינותיו הנסתרות ומרחביו הירוקים והמרהיבים.

לאחר מאמצי שימור ושיקום רבים, זוהי זכות גדולה והנאה צרופה ליהנות שוב מאוצרות הפארק והנחל העשירים במגוון גדול של חי וצומח, ארץ ישראליים.

כמו כן, המקום הינו אבן שואבת לחובבי ספורט, כמציע מגוון פעילויות פנאי וספורט באווירת טבע שוקק וחי, ממש בלב ליבה של עיר שנראה שאינה עוצרת אף פעם…עד שהיא עוצרת להירגע…בפארק הירקון.

הפארק הוא לא פחות מגן עדן לרכיבת אופניים בתל אביב המציע המון מסלולי רכיבת אופניים בתל אביב.

 

הרכיבה מתבצעת על שבילי רכיבת אופניים ייעודיים רחבים ונוחים בשתי גדותיו, ולאורכו של נחל הירקון.

 

שבילי הפארק מאפשרים חצייה נוחה של מספר גשרים, ללא הסיכון שבחציית כבישים כלל מה שהופך אותה לאידיאלית לרוכבים בכל גיל וכיעד רכיבה משפחתי מעודף.

המסלול כולל בחובו אינספור נקודות עצירה אידיאליות מנוחה והירגעות. המסלול מתחיל מנחל הירקון מכיוון מזרח למערב עד לשפך הירקון ולנמל תל אביב ומכיוון מערב למזרח עד ליער ראש ציפור, שבע טחנות ויער בראשית.

הרכיבה מישורית וככזו אינה מצריכה כושר גופני או מאמץ  מיוחד, המסלול הינו מסלול מעגלי, כך שניתן להתחיל ולסיים אותו בכל נקודה נבחרת על המסלול.

 

קבל הצעה משתלם

כתבות אחרונות

עקבו אחרינו בפייסבוק