רכיבת אופניים בכרתים – 5 מסלולים מומלצים

רכיבת אופניים בכרתים - 5 מסלולים מומלצים

רכיבת אופניים בכרתים – 5 מסלולים מומלצים

 

כרתים, הגדול שבאיי יוון והחמישי בגודלו מבין איי הים התיכון, במרחק שעה וחצי טיסה מישראל, קצת פחות משליש מגודלה ועם למעלה ממחצי מיליון תושבים, כריתים זוכה להתעניינות שיא של כחמישה מיליון מבקרים מדי שנה.  

כגדול מבין חופי יוון, יש לכרתים, להציע מגוון רב של חופים, מלונות, מסעדות, אטרקציות וחיי לילה באזורי התיירות, ואף חוות אקולוגיות ברכסי ההרים הצפוניים שהפכו בשנים האחרונות ליעד תיירותי בפני עצמו.

 

כפרים הרריים, שבילי עזים וכבשים, שטחי מרעה אותנטיים עמוסים גפנים, ומטעי הזיתים המשובצים בעתיקות ומבנים היסטוריים, הפכו את מסלולי האופניים בכרתים לגן עד לתייר הדו גלגלי.  

רכיבת אופניים בכרתים – 5 מסלולים מומלצים

רכיבת אופניים בכרתים

 

מסלולי אופניים בכרתים מאופיינים בשילוט ברור ובסימון שבילים בחלק גדול מאזורי התיירות והפארקים, אם זאת, אם נצא מאזורי הנוחות התיירותיים, נגלה כבישים מנומנמים בתוך ובין המחוזות, בעיקר בקרבת הים, המחוברים בעשרות שבילי עגלות ורכיבה ספונטניים המשמשים את אנשי האי.

מסלולי רכיבה אלו בכרתים מציעים רמות רכיבת כביש ועד רכיבת שטח שונות, מה שהופך את רכיבת האופניים בכרתים לאידיאלית וקלילה.

 

אופי מסלולי הרכיבה בכריתים

 

בין תנועת נופשים בין האטרקציות השונות, ניתן למצוא גם טיולים בעלי נופך הררי המצריך מיומנות רכיבה מקצועית יותר. אורכו של האי כ-260 קילומטרים ורוחבו כ-60 קילומטרים המאופיין ברכסי הרים גבוהים החוצים אותו ממערב למזרח.

 

האי מחולק לארבעה מחוזות הנקראות ביוונית פריפקטורות, חאניה שבמערב, רת'ימנו, הרקליון ולסיטי שבמזרח.

 

את כרתים חוצה כביש "מהיר" אחד, מס' 90 אשר גם מכונה E75   העובר בקרבת החוף. בסמוך לערים הגדולות הוא מרווח יותר ומציע שני נתיבים, בעוד בחלקים גדולים ממנו מציע רק נתיב אחד, כך שאם אתם שוכרים אופניים ורוכבים באופן עצמאי ללא הדרכה, קחו בחשבון שלכביש יש שוליים רחבים שלרכבים מקובל לרדת אליהם, כדי להקל על העוקפים כך שהיו ערניים למה שמתרחש מאחוריכם.

 

השכרת אופניים בכרתים וסיורי אופניים מודרכים בכרתים  

חנויות השכרת אופניים בכרתים וחנויות תיקון אופניים וציוד ספורט, נמצאות בכל עיר מרכזית ולא בכדי, אופניים בכרתים נחשבים לכלי נסיעה מועדף. כל עיר תיירותית ומרכזית תציע גם טיולי רכיבת אופניים בכרתים בליווי מדריך או כחלק מקבוצה, כל שכן, אפשרויות השכרת אופניים מלאות להורים וילדים, סביב אטרקציות מקומיות.

מסלולי הרכיבה המוצעים מטה, מציעים נקודות ששווה לראות בתכנון מסלולי רכיבת האופניים בכרתים בהתאם לדרגת הקושי, אם בנסיעה עם רכב שכור שמאחוריו אופניים, וליהנות מרכיבה בכל יעד, בדילוג על כבישים ראשיים, ואם בשכירת אופניים בכל יעד או פשוט ברכיבה מנקודה לנקודה.  

  1. מסלולי רכיבת אופניים בכרתים – פריפקטורת חאניה (Χανίων

  2. כמחוז המערבי ביותר באי, לרוכבי מסלולי הרכיבה המומלצים בכרתים נציע את מסלולי ההרים הלבנים ואת קניון סאמאריה, בעוד החוף המוזהב של באלוס וחופי האי אלפוניסי יציעו רכיבה יותר מתויירת ונוחה גם למשפחה דרך טיילת מישורי החוף ומספר גבעות תצפית.

‏אזור זה משלב מסלולי רכיבת אופניים בכרתים למבקשים לטייל בין ההרים הגבוהים והכפרים הקטנים או לחלופין באים לרכיבת אופניים לכרתים רק כאמצעי תנועה מחוף לחוף כחלק מחופשת בטן-גב בחופים הייחודיים.

אל תפספסו רכיבת אופניים בעיר השנייה בגודלה באי ובירת מחוז חאניה אשר לדעת רבים מדובר בעיר היפה ביותר בכרתים.

חאניה הינה עיר עתיקה, המאופיינת באדריכלות מהתקופה הוונציאנית והעות'מאנית, כך שפנינות אדריכליות הוסבו לבתי קפה.

בחאניה נמל יפה ושוקק חיים, טברנות יווניות מלאות בכל פירות האדמה והים ומלונות מכל הסוגים בכל הרמות.  

 

  1. רכיבת אופניים בכרתים – פריפקטורת רת'ימנו (Ρεθύμνου

מדובר בפנינת רכיבת האופניים בכרתים, מאחר ומדובר במחוז קטן וההררי ביותר מבין ארבע המחוזות של כרתים, מסלולי הרכיבה המומלצים יכללו את רת'ימנו שנחשבת לבירת התרבות של האי, הכפרים הציוריים אנויה ומרגריטס וכן את עיירות הנופש המפורסמות באלי ואגיה גאליני.

לא כל המסלולים מאפשרים רכיבה רצופה ולכן מומלץ גם  על טיול רגלי ברת'ימנו‏ בירת פריפקטורת רת'ימנו, אשר נחשבת ללא ספק אחת הערים הציוריות והיפות והמזמינות ביותר באי.

 

 

  • מסלול רכיבה בין המחוזות – אגם קורנס

 

קלאסי למחפשים חווית רכיבת אופניים בכרתים, מרחק של כ-40-30 דקות נסיעה ברכב, בין רתימנו לחאניה, נמצא את אגם קורנס (Kournas) .

באגם הנהדר הזה נוכל ליהנות ממסלולי רכיבה על אופניים שבסביבתו.

בין צמחייה ירוקה ומים צלולים בהם ניתן יהיה לשחות וגם לשוט בסירות פדלים וקיאקים להשכרה, לחופי האגם מסעדות רבות המציעות אפשרויות ארוחת צהריים נהדרת.

 

  1. פריפקטורת הרקליון (Ηρακλείου) 

מחוז זה מציע מסלולי רכיבת אופניים בכרתים המשלבים חיי חברה ותרבות.

כמחוז המרכזי והמתוייר ביותר באי, אשר כולל את הרקליון בירתו, משלב בתוכו חווית תרבות ונופש בין חנויות, מקומות בילוי ומסעדות, לצד מוזיאונים כמוזיאון הארכאולוגי הלאומי, הארמון המינואי בקנוסוס, כרתאקווריום (האקווריום של כרתים).

מסלולי הרכיבה המומלצים יכללו את חרסוניסוס, מאליה ואגיה פלאגיה וכן את אתרי העתיקות הגדולים באי ובראשם קנוסוס והארמון שבו.

 

  1. פריפקטורת לסיטי (Λασίθι) 
    מחוז זה מציע מסלולי רכיבת אופניים בכרתים המשלבים חיי טבע, נוף והיסטוריה מרשימה.

מחוז לסיטי הכולל את מפרץ מיראבלו היפיפה, עליו ממוקמת העיר אגיוס ניקולאוס, בירת פריפקטורת לסיטי, המהווה נקודת בסיס נהדרת ליציאה לטיולי רכיבת אופניים במזרח האי לכיוון עיירת הנופש אלונדה והעיר סיטיה.

במרחק שייט קצר נוכל למצוא את ספינלונגה – אי המצורעים.  מסלולי הרכיבה המועדפים על המחפשים מסלולים מאתגרים יותר, יכללו את עמק לסיטי, טחנות הרוח ומערת דיקטי (מקום הולדתו של זאוס על פי המסורת) וכן רכיבה לאורך החוף עד לעיר ירפטרה שהיא העיר הדרומית ביותר באירופה.

 

דרך צלחה!

 

קבל הצעה משתלם

כתבות אחרונות

עקבו אחרינו בפייסבוק